Znajdziesz tutaj naturalną pastę do pielęgnacji drewna, obuwia i skóry! 

Produkt na 100% wosku pszczelim i najlepszej mętnej oliwie z oliwek prosto z Grecji.

Odżywia, nawilża i chroni deski kuchenne, obuwie oraz odzież skórzaną!

Sprawdź sam!

Odpowiednia pielęgnacja i ochrona drewna oraz wszystkich wartościowych przedmiotów, takich jak chociażby buty, jest bardzo ważna. To właśnie dlatego warto wiedzieć, po jakie preparaty sięgać oraz, w jaki sposób je używać, aby przyniosły oczekiwane efekty. Impregnacja pozwala bowiem opóźnić starzenie się drewna i zachować jego odpowiedni wygląd.

Pasta woskowa do drewna - kiedy się przyda?

Uniwersalna pasta woskowa do drewna ma tak naprawdę szereg zastosowań. To właśnie dlatego warto mieć ją w swoim domu i wykorzystywać przy wielu okazjach. Między innymi naturalny wosk do drewna może sprawdzić się podczas impregnacji blatów drewnianych oraz półek i regałów w kuchni. Oprócz tego także nawilża i impregnuje galanterię skórzaną. Z tego właśnie powodu polecany jest do pielęgnacji obuwia oraz torebek. Pasta woskowa jest najwyższej jakości, ponieważ powstała ona z wosku pszczelego prosto z pasieki. Jakie efekty można uzyskać po jego użyciu? Przede wszystkim drewno, jak i skóra stają się wygładzone, nawilżone i lekko nabłyszczone. Taki wosk warto nakładać regularnie w razie potrzeby.

Dlaczego wybrać naturalny wosk do obuwia?

Nie ma wątpliwości co do tego, jak dużą rolę odgrywa również naturalny wosk do obuwia. Zalecane jest, aby używać go przy butach skórzanych. Nawet niewielka jego ilość jest w stanie całkowicie odmienić poddawane pielęgnacji obuwie. Wosk do obuwia pełni funkcje impregnujące, ale także nawilżające czy wygładzające. Jego niewielką ilość można nałożyć nawet na zadrapania czy lekkie obtarcia. Dzięki niemu cała powierzchnia zostanie wygładzona i wyrównana, a but będzie wyglądał jak nowy. Zaleca się także użycie wosku do butów przed ich pierwszym założeniem. Sprawi on, że na powierzchni buta nie będą pojawiać się typowe dla skóry pęknięcia wynikające z użytkowania, a do tego buty będą błyszczące i odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią.

Jak wybrać naturalny wosk do skóry?

Wiele osób, które już zdecydują się na takie zastosowanie, myślą nad tym, jak dobrać naturalny wosk do skóry, który faktycznie spełni swoją rolę. Przede wszystkim warto sięgać jedynie po te produkty, które faktycznie w 100% pochodzą z certyfikowanych pasiek, a w ich składzie nie ma nic innego poza pszczelim woskiem. Tylko naturalny produkt jest w stanie faktycznie wpłynąć na wygląd skóry i odświeżyć dowolne obuwie. Przed zakupem warto sprawdzić jego pochodzenie oraz producenta. Dobrze jest, gdy dodatkowo w opakowaniu dołączona jest specjalna, miękka gąbeczka, która ułatwia rozprowadzanie produktu po całej powierzchni.