Wysyłka 24h! DARMOWA wysyłka  od 150zł!

502021460

shop@miodykrupiec.pl

 

Jak rozpoznać prawdziwy miód?
Jak rozpoznać prawdziwy miód?

Jak rozpoznać prawdziwy miód?

Nie zawsze rozpoznanie prawdziwego miodu jest łatwe. Zwłaszcza, wtedy gdy nie ma się w tej kwestii zbyt dużego doświadczenia. Dodatkowo na rynku pojawia się coraz więcej sztucznego miodu, dlatego tak istotna jest znajomość źródła, z którego on pochodzi. Gdy nie ma się możliwości sprawdzenia, warto zastosować kilka prostych trików, aby mieć pewność, że miód, który się wybiera, jest naturalny i przyniesie pozytywne rezultaty dla zdrowia.

 

Spis treści:

  1. Próba smaku
  2. Rozpuszczanie miodu w szklance
  3. Testowanie ściekania miodu

 

Próba smaku

Osoby, które znają się na miodzie, z całą pewnością nie powinny mieć trudności w rozpoznaniu jego prawdziwości już na podstawie samego smaku. Miód pozbawiony dodatków na początku powinien być bardzo słodki, później w gardle powinno pojawić się delikatne uczucie szczypania, albo nawet pieczenia. Jeśli miód nie zmienia swojego smaku i przez cały czas pozostaje po prostu słodki, najprawdopodobniej jest to produkt sztuczny, który powstał w wyniku wymieszania wody i białego cukru. Jak można się domyślać, taka mieszanka nie ma dla organizmu żadnych wartości prozdrowotnych.

 

CTA - Szukasz naturalnego miodu? Sprawdź nasze produkty i kup słoiczek naturalnego lekarstwa!

 

Rozpuszczanie miodu w szklance

Ta metoda jest prostsza, niżeli test smaku, ponieważ nie wymaga żadnego specjalnego rozeznania, ani wprawy i na pewno poradzi sobie z nią każdy. Nawet osoby, które niewiele wiedzą o miodach. Aby wykonać test prawdziwości miodu, przyda się szklanka napełniona zimną wodą, oraz łyżeczka miodu. Jeśli miód zacznie rozpuszczać się w niej nieregularnie i to pod wpływem mieszania, tworząc ciągnące się pasma, mamy do czynienia z miodem naturalnym. Miód sztuczny, którego bazą jest cukier, rozpuści się równomiernie i bardzo szybko. Nawet już po jednym zamieszaniu. Jest to wyraźny znak, że miód nie jest wysokiej jakości.

 

Testowanie ściekania miodu

Jest to kolejna prosta metoda, która nikomu nie powinna sprawić trudności. Przyda się tutaj łyżeczka miodu, oraz talerzyk. Aby wykonać test, trzeba nabrać łyżeczkę miodu i lać ją równomiernie na talerzyk. Jeśli miód będzie spływał równomiernie i przy tym nie będzie się rwał, a na talerzyku utworzy stożek, wtedy można mieć pewność, że jest to miód naturalny wysokiej jakości. Natomiast jeśli miód stanie się od razu płynny, pozbawiony grudek i szybko rozleje się po całej powierzchni talerza, wtedy najprawdopodobniej jest to miód sztuczny. Świadczyć będzie o tym zbyt duża ilość wody, która go upłynnia, oraz cukru słabej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium