Zamów produkty za minimum 199 zł i skorzystaj z DARMOWEJ DOSTAWY do paczkomatu Inpost

Miód na skórę twarzy – efektywne zabiegi pielęgnacyjne

Miód na skórę twarzy – efektywne zabiegi pielęgnacyjne

Kosmetyczne właściwości miodu znane są od wieków. Choć obecnie częściej mówi się o spożywczym zastosowaniu złotego nektaru, korzystny wpływ miodu na cerę nie wzbudza wątpliwości. To jeden z ważniejszych składników wielu kremów i maseczek, a sposoby wykorzystania pszczelego skarbu sięgają szeroko poza wsmarowywanie w skórę. Miód świetnie sprawdza się jako peeling, środek myjący, a nawet specyfik o działaniu silnie łagodzącym lub antybakteryjnym.

Wyjątkowy skład i właściwości kosmetyczne miodu

 

Właściwości kosmetyczne miodu wynikają wprost z nadzwyczajnego składu tego pszczelego produktu. Jego główny budulec – cukry proste i woda (w stosunku mniej więcej 8:1) – łatwo przenikają przez naskórek, intensywnie go odżywiając i nawadniając. Efekty te wzmacnia bogactwo zawartych w miodzie składników mineralnych i witamin o kluczowym działaniu dla naszej cery. Mikro i makroelementy, jak potas, wapń, fosfor, magnez i sód, żelazo, mangan, miedź, cynk, chrom, nikiel, glin, bor i kobalt oraz witaminy C i z grupy B pozytywnie wpływają na wygląd i zdrowie naszej skóry, zapewniając jej niezbędną dawkę wartości odżywczych. W złocistym nektarze znajdziemy też złuszczające naskórek kwasy owocowe i enzymy, antyoksydacyjne karotenoidy czy normalizujące fizjologiczne właściwości ochronne skóry – kwasy tłuszczowe.

Miod akacjowy

Miod akacjowy
Kup Teraz

Miod lipowy

Miod lipowy
Kup Teraz

Skuteczne i nadzwyczaj szybkie działanie miodu na cerę

 

Doskonałe, znane i cenione od setek lat, działanie miodu na skórę, jej kondycję, zdrowie i wygląd, to efekt aktywnych składników odżywczych zawartych w złocistym nektarze. Ponieważ miód jest świetnie przyswajalny przez skórę i łatwo się wchłania, efekty miodowych kuracji są stosunkowo szybkie i zadowalające w przypadku większości skórnych problemów i niedyspozycji. W zależności od rodzaju miodu i jego zawartości możemy liczyć na szereg korzyści dla skóry, związanych z eksploatacją jego najistotniejszych walorów. I tak działanie antyseptyczne i antybakteryjne miodu spadziowego sprawdzi się przy leczeniu urazów i owrzodzeń, a miodu manuka – na trądzik, łagodzenie podrażnień i stany zapalne. Oba gatunki będą przy okazji najlepszymi miodami na zmarszczki, odmłodzenie i ujędrnienie skóry. W przypadku skóry wrażliwej, alergicznej i skłonnej do uczuleń warto unikać miodów wielokwiatowych oraz wybierać nektary płynne, nieskrystalizowane.

Maseczka z miodu na twarz – zdrowy i świeży wygląd

 

Jednym z najbardziej popularnych zastosowań „złotego pokarmu bogów” w pielęgnacji skóry jest wykorzystanie tego składnika w maseczkach odżywczych i odmładzających. A także zastosowanie bezpośrednie miodu na twarz. Efekty tego typu kuracji są błyskawiczne, a skóra natychmiast odzyskuje jędrność i witalność, poprawia się i wyrównuje jej koloryt, spłycają nierówności i rozjaśniają przebarwienia. Miodowe maseczki w przypadku skóry tłustej likwidują nadmiar sebum, a w przypadku suchej – głęboko nawilżają, koją i regenerują, poprawiając elastyczność naskórka. Świetnie odżywiają i wzmacniają też skórę zmęczoną i dojrzałą oraz pomagają wrócić do równowagi po lecie i często zbyt intensywnej ekspozycji na słońce. Ponieważ jednak miód bywa substancją uczulającą, zaleca się ostrożność w jego stosowaniu u osób ze skłonnościami do alergii i nietolerancji oraz sięganie po produkty czyste, pochodzące z zaufanych pasiek.

Mycie twarzy miodem to świetny sposób na oczyszczanie

 

Rozjaśniające, kojące, przeciwzapalne i nawilżające właściwości miodu możemy wykorzystać w codziennej pielęgnacji, decydując się na technikę wieczornego lub porannego oczyszczania twarzy miodem. Jako że specyfik ten nie ma zdolności zmywania makijażu, należy usunąć go przed wykonaniem miodowego masażu twarzy. Mycie twarzy miodem, choć brzmi stosunkowo egzotycznie, jest zabiegiem niezwykle prostym i przynoszącym wprost zadziwiające korzyści dla skóry. Wystarczy rozgrzać odrobinę złotego nektaru w dłoniach, a następnie rozetrzeć miód na twarzy za pomocą kolistych ruchów. Po odczekaniu kilku minut zmywamy specyfik ze skóry przy użyciu ciepłej wody. Już po kilku dniach stosowania, zabieg przynosi widoczne efekty w postaci poprawy kolorytu i sprężystości skóry i jej nawilżenia. Cera staje się gładsza i przyjemna w dotyku, egzemy i zaczerwienienia znikają, a sama twarz promienieje świeżością i blaskiem.

A może peeling miodowy? Coś dla przyspieszenia efektu

 

Zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem miodu są doskonałym sposobem, by szybko, za pomocą naturalnych sposobów, przywrócić równowagę w skórze. By wspomóc procesy naprawcze i regeneracyjne warto będzie regularnie złuszczać martwy naskórek przy pomocy miodowego peelingu. Ponieważ miód płynny z czasem tężeje, co oznacza, że w jego składzie pojawiają się drobne kryształki, czyni to z niego wprost idealny produkt do wygładzania cery. Wystarczy raz, do kilku razy w tygodniu, wykonać masaż okrężny skóry twarzy z pominięciem szczególnie wrażliwych okolic oczu, by cieszyć się wyraźnie gładszą, bardziej sprężystą i jasną cerą. Dzięki cyklicznemu stosowaniu miodu w formie peelingu skóra będzie nie tylko odpowiednio nawilżona, ale i odbudowana. A także znacznie bardziej podatna na zabiegi pielęgnacyjne w formie odżywczych, regenerujących i nawilżających maseczek do twarzy.

do góry
Szablon i wdrożenie ecommercy.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium