Czym jest miód kremowany?

Tajemniczy miód kremowany, z uwagi na konsystencję znany także pod nazwą miód kremowy, nie określa gatunku drzew, z których powstaje. Jego nazwa odnosi się jedynie do konsystencji, jaką przyjmuje i która różni go od miodu płynnego nawet na pierwszy rzut oka. Podczas gdy płynny miód pszczeli wraz z upływem czasu ulega krystalizacji i staje się trudny do wyciągnięcia ze słoika, miód kremowany pozostaje ciągle taki sam. Jak zdradza jego alternatywna nazwa, jest to miód kremowy, a więc idealny na kanapki – nie spływa, nie wsiąka, nie przerywa chleba. Rozsmarowuje się go jak dżem, masło czekoladowe czy pastę kanapkową. Miód kremowany powstaje w procesie długotrwałego mieszania świeżej patoki (miodu płynnego). Dzięki temu nie ulega łatwo krystalizacji, w przeciwieństwie do płynnego miodu. Miód kremowy pozostaje cudownie kremowy nawet przez rok!

Czy miód kremowy jest mniej wartościowy od płynnego?

Mogłoby się zdawać, że miód kremowany odznacza się mniejszą wartością zdrowotną względem klasycznego płynnego, w końcu podczas produkcji poddaje się go obróbce. W rzeczywistości jest wręcz odwrotnie. Miód rzepakowy kremowany i wielokwiatowy kremowany – te dwa są najpopularniejsze – mają dokładnie te same właściwości, co przed kremowaniem. Zmienia się jedynie konsystencja. Ponieważ miód rzepakowy kremowany i wielokwiatowy kremowany w procesie kremowania nie wymagają dodawania żadnych składników pomocniczych, nadal są produktami naturalnymi. Można wręcz powiedzieć, że miód kremowy jest wartościowszy od płynnego, ponieważ z uwagi na brak krystalizacji nie musi być ponownie roztapiany, a więc nie traci właściwości odżywczych ani aromatu.

Miód rzepakowy kremowany – sam bądź z dodatkami

W naszej pasiece powstaje miód kremowany dla dużych i małych miłośników miodu, a także fanów owoców, orzechów i innych dodatków. Przykładowo mamy czysty miód rzepakowy kremowany, ale również miód kremowy wzbogacony o czarną porzeczkę, malinę, miętę, orzechy, pyłek pszczeli, truskawkę, wiśnię. Dla najmłodszych miłośników słodkich smarowideł przygotowaliśmy produkt typu dwa w jednym: miód kremowany i masło kakaowo-orzechowe! Nasz Orzeszmiód ma atrakcyjną szatę graficzną, która przemówi do dziecięcego serca. Pozostałe miody również etykietujemy tak, by poza cudownym smakiem i wartościami odżywczymi niosły uciechę dla oka. Jesteśmy przekonani, że miód kremowy stanie się dekoracją każdej kuchni, w której się pojawi. Złóż zamówienie i przekonaj się o tym sam. Wybierz ulubiony wariant i dogodną gramaturę.