Zamów produkty za minimum 199 zł i skorzystaj z DARMOWEJ DOSTAWY

Miód i mleko. Czy to dobre połączenie i dlaczego TAK?:)

Miód i mleko. Czy to dobre połączenie i dlaczego TAK?:)

Mleko i miód są źródłem wielu niezbędnych składników odżywczych dla organizmu. Połączone razem mają wiele korzyści zdrowotnych, od poprawy zdrowia skóry i włosów po pomoc w trawieniu, zaburzeniach snu, wytrzymałości i zdrowiu kości. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się więcej o zaletach mleka z miodem.

1. Pomaga w trawieniu

Prebiotyk miodowy sprzyja rozwojowi pożytecznych lub „dobrych” bakterii w układzie pokarmowym. Kiedy mleko spożywa się codziennie z kilkoma kroplami miodu, pomaga przywrócić zdrową florę bakteryjną potrzebną do dobrego układu trawiennego. Dlatego regularne spożywanie pomaga w utrzymaniu zdrowego przewodu pokarmowego, eliminując wzdęcia, zaparcia i skurcze.

2. Wzmacniacz wytrzymałości


Wśród znanych zalet zimnego mleka i miodu jest jego zdolność do poprawy wytrzymałości. Kiedy rano wypija się szklankę napoju, otrzymuje się węglowodany, białka i inne niezbędne składniki odżywcze potrzebne do rozpoczęcia nowego dnia. Wiadomo również, że miód poprawia tempo przemiany materii, a tym samym przyspiesza proces cielesny, aby zapewnić Ci całą energię potrzebną do działania w ciągu dnia.

3. Łagodzi bezsenność

Spożywanie mleka i miodu było od dawna stosowane jako lek na bezsenność i trudności w zasypianiu. Mimo że oba są dobre w przypadku bezsenności, wzięte razem ich działanie jest spotęgowane. Spożywanie miodu powoduje, że mózg uwalnia insulinę wraz z uwalnianiem związku zwanego tryptofanem. Tryptofan ostatecznie przekształca się w serotoninę, neuroprzekaźnik, który zwiększa uczucie dobrego samopoczucia. Serotonina ostatecznie przekształca się w melatoninę, która jest odpowiedzialna za pomaganie nam spać.

4. Wspomaga zdrowie kości

Mleko jest bogate w wapń niezbędny dla kości. Jednak samo spożycie wapnia nie jest wystarczające, aby pomóc mu przyswoić się do kości. Stwierdzono, że miód i jego enzymy skutecznie transportują składniki odżywcze w organizmie. Poprawia wchłanianie wapnia przez organizm, dzięki czemu picie mleka jest o wiele bardziej skuteczne. Zdrowy poziom wapnia jest dobry dla kości i zębów. Jest to szczególnie przydatne dla osób w bardziej zaawansowanym wieku gdy ich kości zaczynają tracić gęstość i siłę.

5. Właściwości antybakteryjne

Wiadomo, że zarówno mleko, jak i miód mają właściwości przeciwbakteryjne na organizmach takich jak gronkowce. Jednak razem ich działanie jest silniejsze. Picie ciepłego mleka zmieszanego z miodem jest znane z leczenia zaparć, wzdęć i zaburzeń jelitowych. Są również skuteczne przeciwko infekcjom górnych dróg oddechowych oraz łagodzą przeziębienia i kaszel.

6. Leczy dolegliwości układu oddechowego

Picie miodu z ciepłym mlekiem skutecznie zabija i wypłukuje bakterie z gardła, aby złagodzić infekcje dróg oddechowych. Jest stosowany w tradycyjnej medycynie w leczeniu przeziębienia i łagodzenia kaszlu. Dlatego miód i mleko są dobre w zapobieganiu i leczeniu infekcji dróg oddechowych.

7. Stres

Picie mleka i miodu działa kojąco na organizm, ponieważ uwalnia serotoninę w mózgu, co pomaga w rozluźnieniu. Znane jest również obniżanie poziomu kortyzolu w organizmie, który jest hormonem stresu. Następnie zmniejsza uszkodzenie hormonu na narządach wewnętrznych. Naturalne enzymy miodu działają również jako czynnik podnoszący nastrój. Dlatego następnym razem, gdy poczujesz się zestresowany, wypij szklankę mleka.

8. Zwalcza infekcje żołądka

Właściwości przeciwbakteryjne i przeciwutleniające napoju niszczą szkodliwe bakterie w żołądku, aby zwalczyć infekcje. Przywraca florę bakteryjną jelit do normalnego poziomu i przyspiesza regenerację.

9. Poprawia koncentrację

Orzeźwiający efekt napoju zimnego mleka i miodu pomaga poprawić koncentrację i koncentrację we wszystkich czynnościach. Uwalnianie serotoniny pomaga skupić się, podczas gdy proste cukry w miodzie dostarczają wszystkich niezbędnych kalorii dla aktywności umysłowej lub fizycznej.

10. Pomaga w osiągach sportowych


Będąc kwasem ergogenicznym, miód zwiększa wytrzymałość, powoli uwalniając energię przez długi okres czasu, aby poprawić wyniki sportowe. Picie miodu i mleka przed i po treningu, ponieważ zapewnia niezbędne białko i węglowodany do utrzymania optymalnego poziomu cukru i odbudowy glikogenu.

do góry
Szablon i wdrożenie ecommercy.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium