Bestsellery
Zestaw prezentowy miodów (Pudełko/Box)
Zestaw prezentowy miodów (Pudełko/Box)
149,00 zł 129,00 zł
szt.
Miód leśny 1,1kg
Miód leśny 1,1kg
45,99 zł
szt.
Cytrynka do herbaty z miodem
Cytrynka do herbaty z miodem
11,99 zł 10,50 zł
szt.
Miód spadziowy 1,1kg
Miód spadziowy 1,1kg
59,00 zł
szt.
Pyłek kwiatowy pszczeli 1kg ZDROWY ŚWIEŻY
Pyłek kwiatowy pszczeli 1kg ZDROWY ŚWIEŻY
79,00 zł 54,99 zł
szt.
Miód lipowy 1,1kg
Miód lipowy 1,1kg
45,99 zł
szt.
Maliny w miodzie 220g
Maliny w miodzie 220g
17,99 zł
szt.
Pakiet 4 miodów z owocami
Pakiet 4 miodów z owocami
65,99 zł
szt.
Pakiet 4 dużych miodów
Pakiet 4 dużych miodów
159,00 zł
szt.
Blog chmura tagów
10 Faktów o pszczołach !
10 Faktów o pszczołach !

Fakty na temat pszczół miodnych

1. Pszczoły miodne są bardzo ważnymi zapylaczami kwiatów, owoców i warzyw. Oznacza to, że pomagają innym roślinom rosnąć! Pszczoły przenoszą pyłek między męską i żeńską częścią, pozwalając roślinom wyhodować nasiona i owoce.

2. Pszczoły miodne żyją w ulach (lub w koloniach). Członkowie ula są podzieleni na trzy typy:
     Królowa: Jedna królowa prowadzi cały ul. Jej zadaniem jest znosić jaja z których wykluwa się nowa generacja pszczól. Królowa produkuje również enzymy, które kierują zachowaniem innych pszczół.
     Robotnice: wszystkie są kobietami, a ich rolą jest poszukiwanie pożywienia (pyłek i nektar z kwiatów), budowanie i ochrona ula, oczyszczanie i cyrkulacja powietrza za pomocą skrzydeł. Robotnice są jedynymi pszczołami, jakie większość ludzi widzi latającymi poza ulem.
     Trutnie : Są to samce pszczół, a ich celem jest zapylenie nowej któlowej. Kilkaset mieszka w każdym ulu wiosną i latem, ale nadchodzi zima - kiedy ul przechodzi w tryb przetrwania, trutnie zostają z niego wyrzucone!

3. Z czego najbardziej znane są te nasze zapylacze? Pewnie że z pysznego miodu! Czy wiesz jednak, że produkują miód jako magazyn żywności dla swojego ula na zimę? Na szczęście dla nas ci wydajni mali pracownicy produkują 2-3 razy więcej miodu, niż potrzebują, dlatego też możemy im troszkę ukraść i cieszyć smakowitą ucztą!

4. Jeśli królowa pszczół umrze, robotnice stworzą nową królową, wybierając młodą larwę (nowo wyklute młode owady) i karmiąc ją specjalnym pokarmem zwanym „mleczkiem pszczelim”. Dzięki temu larwa staje się płodną królową.

5. Pszczoły miodne to wspaniali lotnicy! Lecą z prędkością około 25 km na godzinę i ruszają skrzydłami 200 razy na sekundę!

6. Każda pszczoła ma 170 receptorów zapachowych, co oznacza, że mają jeden z najlepszych węchów! Używają go do komunikowania się w ulu i rozpoznawania różnych rodzajów kwiatów podczas szukania jedzenia.

7. Przeciętna pszczoła robotnica żyje zaledwie od pięciu do sześciu tygodni. W tym czasie wyprodukuje około jednej łyżeczki miodu.

8. Królowa może żyć do pięciu lat. Jest najbardziej zajęta w miesiącach letnich, kiedy może znieść do 2500 jaj dziennie!

9. Pszczoły miodne to także genialni "tancerze" Aby udostępnić informacje o najlepszych źródłach jedzenia, wykonują swój taniec! Gdy robotnica wraca do ula, porusza się w ósemce i macha ciałem, aby wskazać kierunek źródła pożywienia. Fajne prawda?:)

10. Niestety, w ciągu ostatnich 15 lat coraz więcej pszczelich rodzin ginie, a przyczyna pozostaje nieznana.
Miliardy pszczół miodnych na całym świecie opuszczają swoje ule i nigdy nie wracają. W niektórych regionach zniknęło nawet 90% pszczół!

 

Jeśli o którejś ciekawostce nie wiedziałeś to udostępnij :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium