Miód akacjowy 1100g
towar niedostępny
Opis
Jaki jest miód akacjowy?
- Ma delikatny, kwiatowy, słodki smak i aromat,
- Zachowuje długo płynną konsystencję (tzw patoki ) nawet do dwóch lat,
- Jego barwa jest słomkowa,
- Idealny dla dzieci oraz do wszelkich dań, napojów i deserów wymagających użycia miodu.
Po czym poznać prawdziwy miód?
Każdy prawdziwy miód poznasz po jego głębi smaku i aromatu. W pierwszej fazie smakowania jest słodki, a po chwili uwalnia aromaty stanowiące bazę pyłkową danego gatunku miodu. Prawdziwe miody ulegają krystalizacji, to naturalny proces, którego tempo uzależnione jest od jego gatunku.
Dlaczego my?
Wywodzimy się z rodzinnej wielopokoleniowej pasieki małopolskiej. Naszym celem jest dostarczać Państwu zawsze produkty o najwyższej jakości.
Miód akacjowy – jasna barwa, lekkość i cudowna słodycz
Miód akacjowy cieszy się ogromną popularnością i jest szczególnie lubiany przez najmłodszych smakoszy za delikatny smak, pełen lekkości aromat i większą niż u innych gatunków miodu słodycz. Ta ostania to efekt pokaźnego stężenia cukrów prostych – glukozy, fruktozy i sacharozy – co czyni miód akacjowy szczególnie pożywnym i wzmacniającym. A także decyduje o płynności miodu, który długo zachowuje swoją ciekłą postać i stosunkowo późno ulega krystalizacji, delikatnie zmieniając kolor. Początkowo jasny, niemal przezroczysty, z czasem staje się słomkowy, kremowy, a wreszcie – delikatnie żółtawy. Miody akacjowe, powstałe na bazie nektaru z uwielbianych przez pszczoły kwiatów robinii akacjowej (zwanej też lipą akacjową, fałszywą akacją lub grochodrzewem), posiadają delikatne bukiety aromatów zbliżonych do woni kwitnącego drzewa – subtelne, słodkawe i harmonijne.
Miody akacjowe - świetne właściwości odżywcze i cenne składniki
Miody akacjowe to niezrównane źródło wartości o odżywczych działaniu wzmacniającym, kojącym i uspokajającym. Są doskonałym składnikiem diety rekonwalescentów, osób starszych i małych dzieci, których organizmy potrzebują łatwo przyswajalnej, sporej porcji energii. Bogate w cenne witaminy z grupy B i wartościowe minerały, jak potas, magnez, fosfor, żelazo i mangan oraz ponad 50 substancji aromatycznych (w tym szczególnie wartościowe estry, aldehydy i związki polifenolowe), miody akacjowe są jednymi z najlepszych źródeł węglowodanów i składników odżywczych dla organizmu człowieka. Ponadto znajdziemy w nich wartościowe karotenoidy – naturalne przeciwutleniacze oraz flawonoidy - związki bioaktywne o właściwościach przeciwzapalnych, antyoksydacyjnych i usuwających toksyny.
Miód akacjowy jako cudowna delicja i najsłodsze lekarstwo
Miód akacjowy wykazuje wiele leczniczych właściwości, od osłabienia, po problemy gastryczne i wzmacnianie odporności. Od lat z powodzeniem stosowany do leczenia bólu gardła, kaszlu i dolegliwości górnych dróg oddechowych, cieszy się uznaniem seniorów i miłośników terapii naturalnych. Miód akacjowy ma działanie moczopędne i oczyszczające układ moczowy, wspomaga leczenie chorób skóry, wzmacniania wątrobę i wspomaga w przypadku wzmożonego wysiłku umysłowego. To niezastąpiony dodatek do śniadań i słodkich deserów oraz jedna z najlepszych alternatyw dla cukru. Dodając miody akacjowe, (podobnie jak i inne gatunki „płynnego złota”) do herbaty i napojów pamiętajmy jednak, by temperatura naparów nie przekraczała 40 °C - wówczas zachowane zostaną wszystkie, tak cenne dla zdrowia, wartości odżywcze.